Ambulans şoförü, yol vermeyen sürücü hakkında suç duyurusunda bulundu

0

GazeteTAMAM.com – Kasıtlı manevralarla ambulansın geçişini kasıtlı bir şekilde engelleyen sürücü, 1320 TL para cezası ve adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılmıştı.

İstanbul Bahçelievler’de yaptığı manevralarla ambulansın geçişini kasıtlı engellediği gerekçesiyle gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan sürücü hakkında, ambulansın sürücüsü Erdoğan Kavruk suç duyurusunda bulundu.

Savcılığa dilekçe sunduktan sonra ifade veren Kavruk, 28 Şubat’ta saat 09.10 sıralarında kendi idaresindeki ambulansla Beşiktaş’tan aldığı hastayı, acilen Dr. Sadi Konuk Devlet Hastanesi’ne götürmeye çalıştığını anlattı.

‘ŞİKAYETÇİYİM, UZLAŞMAYACAĞIM’

Kavruk, bu esnada D-100 Karayolu’ndayken sonradan adının M.E.Y. olduğunu öğrendiği kişinin kullandığı aracın, ambulansın tepe lambasının yanması ve sirenlerinin çalmasına rağmen ısrarla yol vermediğini belirtti.

M.E.Y.’nin, el ve kol hareketleriyle küfrettiğini öne süren Kavruk, “Önümdeki diğer araçların yol vermesi suretiyle boşalan şeritlere geçmeye çalıştığım sırada da bu boşalan şeritlere geçerek ısrarlı bir şekilde seyrimi engelleyip İncirli Caddesi’nde de aynı hareketlere devam etmiştir. Daha sonra şüphelinin aracını bir şekilde geçip yoluma devam ettiğim sırada aracıyla arkamdan ısrarlı bir şekilde selektör yapıp kornaya basarak arka tamponun dibine kadar yanaştı. Olay medyaya da yansımıştır. Tehlikeli bir vaziyette araç kullanıp yaptığı el hareketleriyle bana küfreden şahıstan şikayetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

BİN 320 LİRA PARA CEZASI UYGULANMIŞTI

28 Şubat’ta İstanbul D-100 Karayolu Bahçelievler mevkisinde özel bir otomobilin, geçiş üstünlüğü bulunan ambulansa yol vermediğine ilişkin görüntülerin basında yer alması üzerine polis çalışma başlatmış, 34 RA 4651 plakalı aracın sürücüsü M.E.Y. gözaltına alınmıştı.

Çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve hakkında yurt dışına çıkış yasağı verilen M.E.Y.’ye bin 320 lira para cezası uygulanmıştı.

Ambulansa yol vermeyen sürücüye 324 lira ceza

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın