Ankara’da market sahibinden çocuğa cinsel istismar

0

GazeteTAMAM.com – Ayrancı’da market işleten ve soyadı öğrenilemeyen Mustafa, isimli erkeğin bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

Çocuğun annesi fail erkek hakkında suç duyurusunda bulunurken, erkeğin gözaltına alındığı ve savcılığa çıkarıldığı öğrenildi.
Ankara’da merkez Çankaya ilçesine bağlı Ayrancı mahallesinde bulunan bir merketin sahibi olan ve soyadı öğrenilemeyen Mustafa, isimli erkeğin,13 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu öğrenildi. 2 hafta önce alışveriş yapmak için markete giden çocuğa cinsel istismarda bulunan fail erkek, ardından attığı mesajlarla da tacize devam etti. Çocuğun olayı annesine anlatması ardından savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Anne E., çocuğunun maruz kaldığı cinsel istismarı ve sonrasında yaşananları anlattı.
Tacizin ardından cinsel içerikli mesajlar atmaya başladı’
Kızının güvenliği için isminin açık verilmesini istemeyen E., istismar sonrası çocuğun aktardıklarını şöyle anlattı: “Çocuğum bakkala çikolata almak için gitti. Çikolata reyonundayken marketin sahibi tacizde bulunmuş. Kızım kasaya ödeme yapmaya gittiğinde ‘telefonumu bulamıyorum beni bir çaldırabilir misin’ demiş. Kızımda çaldırmış. Ondan sonra marketten tam ayrılırken de ‘Gece canın sıkıldığı zaman arayabilirsin, mesaj atabilirsin’ demiş. Bunun üzerine iki hafta geçti  ve çocuğum bana bir şey söylemedi. Ayın 17’sinde bu erkek, pazar günü öğle saatlerinde ‘selam’ diye bir mesaj atıyor. Çocuğum korkup engelliyor. Sonrasında bana söyledi. ‘Anne böyle bir olay vardı. Ben sana söylememiştim. Bugün de mesaj attı ben engelledim’ diye. Sonra dedim ki kızım engeli kaldır yazışalım. Adamın o kadar kişiyi taciz ettiği belli ki kızımın ismini farklı kaydetmiş başta tanımadı. Devamında cinsel içerikli mesajlar atmaya başladı.”
’13 yaşında olmasını ısrarla söylemesine rağmen tacize devam etti’
Çocuğun 13 yaşında olmasını ısrarla söylemesine rağmen erkeğin mesaj atmaya devam ettiğini aktaran E., “Nerede yaşadığımızı sordu. ‘İstanbul dedik. 13 yaşında olduğunu sürekli bastırmamıza rağmen her mesajda cinsel tacizde bulundu. ‘Rahatsız oluyorum’ dememize rağmen hâla yazmaya devam etti. Sonrasında Pazartesi yazmaya bir başladı ve devamı geldi. Tabi biz artık Ayrancı’da oturduğumuzu söyledik. Çocuğun profil resmini de koyduk. Resmini görmesine rağmen tacize devam etti. Çocuğum ’13 yaşındayım’ diyor. Adam da ‘Maalesef ama bu seni tanımama engel değil’  diye tacize devam ediyor” dedi.
‘Başka çocukları da taciz etmiş olabilir’
Tacizci erkeğin senelerdir oturdukları mahallede esnaflık yaptığını söyleyen E., “Eminim bu mahalledeki başka çocuklara da tacizde bulundu. Çocuklarımız korktuğu için söyleyemiyorlar. Ben psikologlarla görüştüm. Acaba çocuğum neden sakladı diye. ‘Çok normal bunu saklaması’ dedi. Ailelere tavsiyem  çocukları korkutmamak gerekiyor ki bize açılabilsinler. Ben çocuğumla arkadaş gibi olmama rağmen iki hafta sonra tacizci tekrar mesaj attığında bana söyleyebildi. Açıkçası daha ileriye de gidebilirdi daha kötü sonuçlar da olabilirdi fark etmeseydik. Çocukları çok kasmadan ve sıkmadan onlara yaklaşmak gerekiyor”  diye konuştu.
Suç duyurusunda bulunuldu
Savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını aktaran E.,  savcının kendisine dün  gözaltına alınacağını ancak sabah marketin önünden geçerken  marketin açık olduğunu dile getirdi. Bugün de kendisini  Kavaklıdere Karakolu’ndan bir polis memurunun  aradığını  söyleyen E., “Savcı, erkek hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttı. Onun için kızımın ve benim imzamız gerekiyormuş. Karakola gitmemiz söylendi. Ben de ‘ifade için  çağrılacaktı ne oldu dedim’. ‘Yeni aldık ifadesini avukatı ile beraber burada daha ifadeye başlamadık’ dedi. Gözaltına alınır mı bilmiyorum ama telefonuna el konulacaktı. Karakola götürdüğüm kağıtta ‘telefonuna el konulacağı ‘ yazılıyordu” diye aktardı.
Cinsel istismar faili Mustafa isimli erkeğin gözaltına alındığı, ifadesinin ardından ise savcılığa sevk edildiği öğrenildi.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın