Avukatlık ruhsatı alamayan Mükerrem Karakurt, açlık grevindeki tutuklu avukatlar için açlık grevinde

0

GazeteTAMAM.com – İki günlük destek açlık grevine başlayan Karakurt, İdil Kültür Merkezi baskınında gözaltına alınan Av. Barkın Timtik’i de selamladı.

Tutuklu avukatların adaletsizlikler karşısında başlattıkları açlık grevine destek gelmeye devam ediyor. ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ve HHB üyeleri Aycan Çiçek, Aytaç Ünsal, Behiç Aşçı ve Engin Gökoğlu’nun açlık grevi eylemlerinin 36’ncı gününde bir destek de stajyer avukat Mükerrem Karakurt’tan geldi.

Devam eden kovuşturması olduğu gerekçesiyle Adalet Bakanlığı tarafından avukatlık ruhsat başvurusu askıya alınan Mükerrem Karakurt, açlık grevindeki meslektaşları için 2 günlük açlık grevine başladı.

‘ONLARIN ÖĞRENCİLERİNE RUHSAT VERMEYEREK BU GELENEĞİ BİTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR’

Gözaltılarla, baskılarla, tutuklamalarla halkın avukatlığının engellenmeye çalışıldığını dile getiren Karakurt, “Onların stajyerlerine, öğrencilerine ruhsat vermeyerek bu geleneği bitirmeye çalışıyorlar. Ama şunu bilmiyorlar; bu gelenek bitmeyecek.” şeklinde konuştu.

İdil Kültür Merkezi’ne yönelik operasyonda gözaltına alınan ve ‘sözde’ Halkın Hukuk Bürosu sorumlusu olarak lanse edilen Av. Barkın Timtik’in de şu an gözaltında açlık grevinde olduğunu belirten Karakurt, “Onun da açlığına ortak oluyorum. Barkın Timtik onurumuzdur, devrimci avukatlar onurumuzdur.” diyerek gözaltındaki Timtik’i selamladı.

Yargılandıkları davanın gerçek bir yargılama olmadığını belirterek, adaletsizliklere dikkat çekmek amacıyla açlık grevine başlayan tutuklu avukatlar Selçuk Kozağaçlı, Aycan Çiçek, Aytaç Ünsal, Behiç Aşçı ve Engin Gökoğlu açlık grevlerinin 36’ncı gününde.

Engin Gökoğlu’nun eşinin destek için başlattığı açlık grevi 22’nci gününde, annesinin açlık grevi ise 9’uncu gününde.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın