Ayasofya’daki ‘spagat’ pozuna ilişkin inceleme başlatıldı

0

GazeteTAMAM.com – Leyla Alaton’un sosyal medyada Ayasofya Müzesi’nde bale pozu paylaşmasının ardından konuyla ilgili inceleme başlatıldı.

Leyla Alaton, bir grupla birlikte geçen gece Ayasofya Müzesi’ni ziyaret etti. Burada bale figürleri sergileyen bir kişinin fotoğraflarını Instagram hesabından paylaşan Alaton, “Müzede bir gece. 150 kişilik bir grup halinde @saffetemretonguc ile Ayasofya’yı geceleyin dolaşmak bir ayrıcalık. İyi ki bu kadar özel bir şehirde yaşıyoruz dediğim gecelerden birini dostlarla paylaşmaca” diye yazdı.

Paylaşımın ardından yandaş medyada ve AKP’lilerin sosyal medya hesaplarında dans gösterisine karşı yapılan yayınlarla Alaton hedef gösterildi.

‘ESTETİK OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK PAYLAŞMIŞTIM’ DİYEREK ÖZÜR DİLEDİ

Tepkiler üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan Leyla Alaton, “Estetik olduğunu düşündüğüm bir fotoğraf paylaştım. Hiçbir değere tehdit olabileceğini düşünemedim. Çok ama çok üzgünüm. Gerçekten, incinmiş olanlardan özür dilerim. Kimseyi incitmek gibi bir kastım asla olamaz. Dans gösterisi mevzu bahis değildir. Hatıra niyetine, safça çektirilmiş bir genç kızımızın fotoğrafından ibarettir” ifadelerini kullandı.

Hakkında adeta linç kampanyası başlatılan Leyla Alaton, ‘spagat’ fotoğrafını da profilinden kaldırdı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Ayasofya Müzesi ise resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada konuyla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın