Beyaz Saray, Trump’ın susturduğu CNN muhabirinin basın kartını askıya aldı

CNN muhabiri Acosta'nın genç bir kadına dokunduğunu iddia eden Beyaz Saray Sözcüsü Sanders'ın suçlamalarını Reuters muhabiri çektiği görüntülerle yalanladı.

0

GazeteTAMAM.com – Beyaz Saray, Trump yönetimine karşı yönelttiği sert sorularla bilinen CNN televizyonu muhabiri Jim Acosta’nın basın kartını askıya aldı.

CNN muhabiri Acosta, sosyal medyada kendisine ait Twitter hesabından açıklama yaparak, Beyaz Saray’a alınmadığını duyurdu. Beyaz Saray’da dün düzenlenen basın toplantısında Acosta ile Trump arasında yaşanan gerginlik sonrası Beyaz Saray’ın bu kararı alması dikkati çekti.

Sputnik’te yer alan habere göre; Acosta, “Az önce Beyaz Saray’a girişime izin verilmedi. Gizli Servis, saat 20:00’de gerçekleşen televizyon programım için Beyaz Saray’a giremeyeceğim konusunda beni bilgilendirdi” mesajını paylaştı.

SARAY SÖZCÜSÜ, ACOSTA’YI TACİZLE SUÇLADI

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders ise CNN muhabiri hakkında alınan karara ilişkin açıklama yaptı. Acosta’nın, Trump’la yaşadığı gerginlik sırasında kendisinden mikrofonu almaya çalışan Beyaz Saray çalışanına dokunduğunu belirten Sanders, “Başkan Trump kendisine yöneltilen sert soruları memnuniyetle karşılar fakat biz sadece işini yapmaya çalışan ve Beyaz Saray’da staj yapan genç bir kadına dokunulmasına müsaade etmeyiz.” ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray Sözcüsü’nün bu ifadeleri üzerine sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklama yapan Acosta ise iddiaları yalanladı.

Basın toplantısında, Trump ile Acosta arasında yaşanan gerginlik sonrası Başkan Donald Trump, “CNN, seni çalıştırdığı için utanmalı. Kaba ve berbat bir insansın. CNN için çalışmıyor olmalısın. Sarah’a (Beyaz Saray Basın Sözcüsü) davranış biçimin berbat. Diğer insanlara davranış biçimin berbat. İnsanlara bu şekilde davranamazsın” demişti.

CNN’DEN MUHABİRİNE TAM DESTEK

CNN’den de muhabirine destek geldi. CNN Twitter’dan Sözcü Sanders ve Trump’a cevaben şu açıklamayı yaptı:

“Beyaz Saray, bu gece CNN’nin Beyaz Saray başmuhabiri Jim Acosta’nın basın kartını iptal ettiğini duyurdu. Bugün basın toplantısındaki zorlayıcı sorularına bir misilleme olarak böyle bir şey yapıldı. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders açıklamasında yalan söyledi. Düzmece suçlamalarda bulundu. Hiç olmamış bir olaya atıfta bulundu. Eşi benzeri olmayan bu karar demokrasimize bir tehdit ve bu ülke daha iyisini hak ediyor. Jim Acosta’ya tam destek veriyoruz.”

Reuters’ın Beyaz Saray muhabirlerinden Jeff Mason, Acosta’nın ‘Beyaz Saray’da staj yapan genç bir kadına dokunduğu’ açıklamasının gerçeği yansıtmadığını söyledi ve attığı tweet’teki fotoğrafın her şeyi kanıtladığını vurguladı. İşte o iddiaları yalanlayan görüntü:

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın