Cumartesi Anneleri haberimize erişim engeli

0

GazeteTAMAM.com – Erişim Sağlayıcıları Birliği, Cumartesi Anneleri’nin 712. hafta oturumuna ilişkin gazetemizde yayınlanan habere erişim engeli istiyor.

Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB), gazetemize bir e-posta göndererek internet sitemizde yayınlanan iki haberin kaldırılmasını istedi.

ESB tarafından gönderilen e-postada şu ifadeler yer alıyor:

“Siteniz hakkında 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun kapsamında Sulh Ceza Hakimlikleri tarafından verilen erişim engelleme kararları aynı kanunun Birliğimize tanıdığı koordinasyon görevi kapsamında bilgilerinize sunulmuştur.

Ekli listede belirtilen URL adreslerindeki içerikleri yayından kaldırmanız ve işbu maili ‘içerikler yayından kaldırılmıştır’ olarak yanıtlamanız halinde Birliğimizce gerekli işlemler yapılacaktır” 

Cumartesi Anneleri 712. hafta: “Devletten para pul değil, kemik istiyoruz” başlıklı haberi kaldırmadığımız taktirde erişim engeli ve akabinde soruşturma başlatılacağı bildirildi.

Hiçbir şekilde ‘suç teşkil edebilecek’ bir ifadenin bulunmadığı bu haberi kaldırmayacağımızı siz okurlarımıza bildiriyoruz.

Bu habere de erişim engeli kararı alınması son derece olası olsa bile, gerçekleri halka ‘olduğu gibi’ ulaştırmak amacıyla çıktığımız bu yolda siz okurlarımızın da desteğiyle bu mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi beyan ederiz.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın