Duhok’ta TSK üssünün bölge halkı tarafından basılmasına ilişkin 98 habere erişim engeli kararı

0

GazeteTAMAM.com – Duhok’ta TSK’ya ait savaş uçaklarının bombardımanında 6 sivilin ölümünü protesto eden halk, TSK karakoluna yürümüştü.

Bombardımanı protesto eden Şeladizê halkı bölgede bulunan Türk askerinin yer aldığı Sirê Askeri Üssü’ne doğru yürüyüşe geçip Asayiş güçlerinin engellemelerine rağmen telleri aşan halk, askeri üssüne ulaşmıştı.

Duhok halkının bu protestosunu haberleştiren, aralarında gazetemizin de bulunduğu 98 ayrı habere Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli getirildi.

Gazete Fersude’den Ercan Ayrancı’nın haberine göre; Cumhurbaşkanlığı talebiyle başlatılan soruşturma kapsamında getirilen erişim engeli kararı 6 Haber sitesi, 79 Twitter paylaşımı, 7 Facebook paylaşımı ve 6 Youtube paylaşımını kapsıyor.

Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararda “İnternet adreslerindeki terörü öven şiddete ve suça teşvik eden kamu düzenini ve milli güvenliği tehdit eden, yaşam hakkı ile kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesine bağlı olarak içeriğin çıkarılmasına/erişimin engellemesine dair idari kararının, 5651 sayılı Kanunun 8/A maddesinin 2. fıkrası uyarınca Kurumuna Kararın ve evrakların gereği için Bilgi Teknolojileri ve iletişim gönderilmesine, dosya üzerinde yapılan inceleme sonucunda 7 gün içinde Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliğine itirazı kabul olmak üzere evrak üzerinde yapılan inceleme sonunda karar verildi.” denildi

Karar uyarınca erişim engeli getirilen içeriklerin listesi ise şu şekilde:

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın