Erdoğan Sebze Meyveye Baktı, Afrin’i Gördü

Yerel seçim çalışmaları kapsamında ilk mitingini Sivas'ta yapan Erdoğan Afrin Harekatını kastederek "Domates, patlıcan, sivri biber' diyorlar. Düşünün, bir merminin fiyatı nedir?" dedi. Mitingde ayrıca kadro gerilimi yaşandı.

0

GazeteTAMAM.com – 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için ilk mitingini Sivas Cumhuriyet Meydanı’nda yaptı.

Burada konuşan Erdoğan, alanda bulunan bir grubun kendisinden kadro talep etmesi üzerine tepki gösterdi. Erdoğan “”Bak kardeşim, biz KİT’lere (Kamu İktisadi Teşebbüsü) filan hepsine kadrolarını verdik, bizden bir şey beklemeyin. Şu toplantıyı da provoke etmeyin. Alışılmış bir siyasetçi değilim, samimi olayım, dürüst olalım toplantımızı provoke etmeyelim” ifadelerini kullandı.
Erdoğan askeri operasyonlar için mermiye ihtiyaç olduğunu söyleyerek, “Bunlar ne diyor? Domates, patlıcan, sivribiber…” ifadelerini kullandı.

Erdoğan ayrıca Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ni kendilerinin kurduğunu belirterek “Bizden önce Sivas’ta üniversite var mıydı? Yok” ifadelerini kullandı. Erdoğan, 9 Şubat 1974’te kurulan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin adını anmadı.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Sebze meyve fiyatlarına yönelik eleştirilere tepki

Yüksek meyve ve sebze fiyatlarına yönelik eleştirilere tepki gösteren Erdoğan terörle mücadelenin ciddiyetle devam ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Biz bunu yaparken birileri bizi farklı yerlerden vurmaya çalışıyor. Ne diyorlar? ‘Domates, patlıcan, sivri biber’ diyorlar. Düşünün, bir merminin fiyatı nedir? Benim Mehmet’imin giyinip kuşanması ve teröristlere karşı verdiği bu mücadelenin bedeli nedir? Bunları bu iktidar başarıyorsa siz daha hala kalkıyor, ‘Patates, soğan, domates, sivri biber’ bunlarla konuşuyorlar.

“Gerekirse tanzim satışları belediye eliyle kurarız ve ucuza satış yaparız”

“Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız”

Erdoğan, 4 Eylül’de Sivas Kongresi’nin 100’üncü yıl dönümünü kutlayacaklarını belirterek Atatürk ve arkadaşlarını yad etti ve şunları söyledi:

“1919’da Sivas’ta Kurtuluş Savaşı’mızın ve Cumhuriyet’in temeli atıldı, manifestosu yazıldı, ufukları çizildi. İşte bugün 31 Mart seçimlerinin startını Sivas’ta verirken, 100 yıl sonra bizler de o ilkeleri, kararları, idealleri buradan tekrar ediyoruz.

“100 yıl önce Sivas’ta söylediğimizi 100 yıl sonra bugün aynı yerde bir kez daha tekrar ediyoruz. Vatanımıza, bayrağımıza, istiklalimize uzanan her eli kırarız. Cudi’de, Tendürek’te, Gabar’da hatta Kandil’de kırdık, yine kırarız.

“Afrin’de, Cerablus’ta bize saldırmak isteyenlere gereken dersi verdik, gene veririz. İçeriden ya da dışarıdan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper etme pahasına gereken cevabı veririz. Türkiye’nin çıkarlarına, kazanımlarına, büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız. Türkiye’nin beka meselesini kendi akıllarınca dalgaya alanlar inşallah 31 Mart’ta milletimizden yine bir tokat yiyeceklerdir.

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tartışmaya açarak yeniden eski Türkiye hayali kuranların hevesleri kursaklarında kalacaktır.”

“Afrin’de leblebi çekirdek mi kullandık? Mermi kullandık”

Erdoğan, “CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin el ele yürüdüğünü belirterek şöyle konuştu:

“Dördü de el ele, kol kola yürüyorlar. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. İki ay Afrin’de biz leblebi çekirdek mi kullandık? Mermi kullandık, bombaları kullandık. Silahlı silahsız bütün insansız hava araçlarıyla teröristleri yok ettik. Bu ne domatese benzer ne patlıcana ne sivri bibere. Benim ecdadım Çanakkale’yi fethederken ne yedi ne içti bunu biliyorlar mı? Hedef saptırıyorlar. Üç kuruş beş kuruş yeri geldiğinde fazla veririz ama biz merte namerte bu toprakları yedirtmeyiz.”

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın