Gazi Mahallesi’nde kedilerin kuyrukları kesiliyor

Mahallede falcılığın yoğun olduğunu söyleyen Kavak, kedilerin kuyruklarının falcılar tarafından büyü yapmak maksadıyla kullanıldığını düşündüklerini kaydetti.

0

GazeteTAMAM.com – Gazi Mahallesi halkı, kuyruğu kesilmiş sokak kedilerine yapılan işkencenin sorumlularının bir an önce bulunarak, cezalandırılmalarını istiyor.

İstanbul Sultangazi’ye bağlı Gazi Mahallesi’nde son günlerde kuyruğu kesilmiş sokak kedileri mahalle halkını tedirgin etmeye başladı. Mahalle sakinlerinden kedilerin kuyruğunun ‘büyü’ için kesildiğine bile inanlar var.

SAYI GİTTİKÇE ARTIYOR

Artı Gerçek’te yer alan habere göre, mahalle esnaflarından Harun İrten “Son zamanlarda mahallemizde hayvanlara yapılan işkencenin haddi hesabı yok. Kuyruğu kesilmiş kedi gördüm. Veterinere götürmek için yaklaştım ama korktuğu için benden kaçtı. 1 ayda kuyruğu kesilmiş 12 tane kedi gördüm. Bunu yapan insan olamaz ” dedi.

FALCILAR BÜYÜ İÇİN Mİ KESİYORLAR?

İki aydır kedi kuyruklarının kesilmesinin nedenlerini araştırdığını belirten Utku Arif Kavak’ın kanaati ise dikkat çekici. Kavak kedi kuyruklarının falcılar tarafından büyü yapmak için kesilmiş olabileceğini söylüyor:

“Konunun kedilerin kara ve gri renklerde olmasından dolayı kuyruklarının belli kısımlarının kesilmesi, yer yer komple kesilmesinden dolayı bunun ‘büyü’ olduğu kanaatindeyiz. Yaşadığımız mahalle bu tür vakaları daha önce duyduk. Mahallemizde falcılık yoğun olduğundan dolayı sokak kedilerinin kuyruklarının büyüde kullanıldığını düşünüyoruz” 

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın