Gazze’den atılan roket İsrail’de bir eve isabet etti: Netanyahu, “sert yanıt vereceğiz” dedi

0

GazeteTAMAM.com – Gazze Şeridi’nden fırlatıldığı söylenen roketin Tel Aviv’deki bir evin çatısına isabet ettiği ve evde yangın çıktığı, olayda en az 7 kişinin yaralandığı belirtildi.

İsrail, Gazze’den bir roket fırlatıldığını, Tel Aviv’de bir eve isabet etmesi sonucu en az 7 kişinin yaralandığını duyurdu. Saldırıyı ise henüz üstlenen olmadı.

Patlamanın ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu bir açıklamada bulundu. ABD Başkanı Donald Trump ile bir görüşme için Washington D.C.’de bulunan Netanyahu, ülkesinde meydana gelen saldırıdan sonra “kısa süre içinde İsrail’e döneceğini” ve saldırıya “Sert bir yanıt” vereceklerini ifade etti.

Netanyahu yaptığı açıklamada “Ülkemiz İsrail’de suçlu bir saldırı oldu ve biz buna sert bir yanıt vereceğiz” dedi ve ekledi: “Birkaç saat içerisinde Başkan Trump ile görüşeceğim. Bunun ardından akabinde İsrail’e döneceğim”.

‘SALDIRIYI HAMAS YAPTI’ İDDİASI

Al Jazeera’nın aktardığına göre İsrail ordusundan bir yetkili, “Saldırıyı Hamas yaptı” dedi. Gazze bölgesine ek askerler gönderildiği de bildirildi. Saldırıyı henüz kimse üstlenmedi.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın