İzmir’in Aliağa Belediye Başkanı ve Korulamarı Bir İşçiyi Darp Etti!

İzmir'in Aliağa ilçesinde Aliağa belediye başkanı ve korumalarının bir işçiyi darp ettiği öğrenildi. İzmir'in yerel gazetelerinden İzgazete'nin haberine göre darp edilen işçi belediye başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu.

0

İzmir’in Aliağa ilçesinde Aliağa belediye başkanı ve korumalarının bir işçiyi darp ettiği öğrenildi. İzmir’in yerel gazetelerinden İzgazete’nin haberine göre darp edilen işçi belediye başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dün yaşanan olayda İzmir’in MHP’li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, temizlik işleri çalışanı Y.N.’ye tokat attı. Ayrıca Acar’ın korumasının da temizlik işleri çalışanı Y.N.’nin kafasına vurduğu ve boğazını sıktığı öğrenildi. Temizlik işleri çalışanı Y.N’nin avukatı olayla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

GÖRGÜ TANIKLARI DOĞRULADI

Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunulduğu ve rapor aşamasına gelindiği açıklanırken, gerçekleşen darp olayının araya başka birileri sokularak engellenmeye çalışıldığı öğrenildi. Öte yandan avukat Ercan İme’den alınan bilgiye göre, sağlık raporu alındı, tanıklar dinleniyor, öte yandan eylemin gerçekleştiği görgü tanıklarınca da doğrulandı.

ÖNCE KÜFÜR SONRA TOKAT

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın tokat attığı işçi Y.N. İzgazete’ye yaşadıklarını anlattı

Y.N. “Belediye Başkanı geldi ve derdi tasası olan var mı diye sordu. Ben derdimi anlatırken, omuzuma vurarak daha önce üç aydır maaş alamıyorsun, iki günden ne olacak diyerek küfür etti. Ardından bana tokat attı.

İşçiler araya girdikten sonra başkanın koruması kafama vurdu ve boğazıma sarıldı.” ifadelerini kullandı.

Y.N. ayrıca, hastaneye gidip darp raporu aldığını ve savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

AVUKATI AÇIKLADI

Meydana gelen olay ile ilgili yapılan suç bulunan Y. N’nin avukatı Ercan İme yaptığı açıklamada, “Olay bu sabah saat 10 civarında Belediyenin verdiği bir kahvaltı esnasında, müvekkilim N, Belediye Başkanı Serkan Acar’a meramını anlattığı sırada, Acar buna reaksiyon gösterip kendisine tokat attığını, ikinci tokatı atacağı sırada da orada bulunan bir işçi tarafından engellendiğini, daha sonra N’nin arkasında bulunan Acar’ın şoförünün kafasına vurduğunu ve boğazını sıktığını daha sonra ortamda bulunan kişilerce de kavganın yatıştırıldığını söyledi.” diye konuştu.

Ali Haydar Çelebi – GazeteTAMAM.com

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın