Mahir Kılıç’ın durumunu görüşmek üzere CHP Genel Merkezi’ne gelen Yüksel direnişçileri muhattap bulamadı

Kadro davası açtığı için haksız yere işinden atılan Mahir Kılıç, işine dönebilmek için başlattığı ikinci açlık grevinin 56. gününde yine gözaltına alındı.

0

GazeteTAMAM.com – 55 gündür açlık grevinde olan Mahir Kılıç’ın durumuyla ilgili olarak CHP Genel Merkezi’ne giden direnişçiler, muhattap bulana kadar bekleyecekler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Aziz Kocaoğlu’nun yarattığı mağduriyet devam ediyor. İşe iade protokolü imzalanmasına karşın işe geri alınmayan Kılıç, işine dönebilmek için tekrar başlattığı açlık grevinin 56. gününde. Günler öncesinde B1 ve şeker kullanımını da kesen Kılıç’ın durumunu görüşmek üzere Yüksel direnişçileri, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne geldi.

Genel merkeze gelen Nuriye Gülmen, Acun Karadağ ve Alev Coşkun, parti binasında konuşacak bir muhattap bulamadıklarını aktardı. Kendilerine “İçeride sizinle görüşebilecek kimse yok” denildiğini aktaran Gülmen, “Bizimle görüşecek biri gelene kadar bekleyeceğiz. Kapıdayız. Pusulamız Mahir’in açlığıdır.” dedi.

Acun Karadağ ise parti binasına çok sayıda belediye başkan adaylarının girip çıktığını, genel merkezin hayli yoğun olduğunu belirterek “Belediye başkanları, adayları filan herkes giriyor. Ama biz kapıda içeride kimse yok gerekçesiyle bekletiliyoruz. İlginç!” dedi.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın