MSGSÜ rektörü açıklama yaptı, öğrenciler bazı soruları yanıtlamasını istedi

0

GazeteTAMAM.com – MSGSÜ Rektörü Handan İnci, bir açıklama yaparak evrakta sahtecilik suçunu işlemediğini ve akademisyen odasını bastırmadığını öne sürdü.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Handan İnci, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Üniversite öğrencileri, rektör İnci’nin evrakta sahtecilik suçundan ceza aldığını belirterek gayri meşru olduğunu ilan etmişti.

‘EVRAKTA SAHTECİLİK YAPMADIM. BU DERS VERMESİ DURDURULAN BİR AKADEMİSYENİN KURGUSU’

Sosyal medya hesabından açıklama yapan rektör İnci, evrakta sahtecilik suçunu işlemediğini, bunun iftira olduğunu belirterek bunun öğrencilerle yaşadığı bir olay nedeniyle bölümde ders vermesi durdurulan bir akademisyenin kurgusu olduğunu öne sürdü. İnci, ceza almadığını söyleyerek “Mahkeme, üniversite idaresinin yürüttüğü soruşturmada bana verilen ‘kademe ilerlemesinin durdurulması’ kararını haksız bulmuş, ispatlanmamış bir iddiadan dolayı zarar gördüğümü tespit etmiş ve bu kararı iptal ettirmiştir” dedi.

Akademisyen odası bastırdığı iddialarını da yalanlayan İnci, Fen Edebiyat Fakültesi’nde öğrencilere tahsis edilmiş odada fakülte yönetiminin onaylamadığı materyaller bulunduğunu ve Özel Güvenlik Birimi tarafından tutanak tutularak yönetime rapor edildiğini söyledi.

ÖĞRENCİLER İKNA OLMADI

Rektör İnci’nin açıklamasının ardından üniversitenin politik haber portalı olan Politik Baykuş adlı sayfada rektörün yanıtlaması için bir takım sorular listelendi. MSGSÜ öğrencilerinin yanıt beklediği sorular şu şekilde:

  1. Öğrencinin dayanışmasının sembolü olan Çayhane hangi gerekçelerle yasaklandı?
  2. Rektör olarak atandığınızda ilk iş olarak neden Sosyolojik Araştırmalar Kulübü’nün odasını ‘basmayı’ tercih ettiniz? Sosyoloji Bölümü ile sıkıntınız nedir?
  3. Okulda bulunduğunuz sırada görseldeki afişi asan öğrencilere Özel Güvenlik Birimleri saldırırken neredeydiniz? Afişini indirme emrini verip neden sivil polis ve güvenlik çemberiyle okuldan uzaklaştınız?

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın