MTTB’den 10 Ekim Anıtı’na faşist saldırı

0

10 Ekim 2015 tarihinde, Barış ve Demokrasi mitingine düzenlenen bombalı saldırı sonucu katledilen 103 kişinin isimlerinin yer aldığı anıta saldırı düzenlendi.

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı’nda gerçekleştirilecek olan ‘Emek Barış ve Demokrasi Mitingi’ne  IŞİD çetelerinin gerçekleştirdiği bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden 103 yurttaşın isimlerinin ve fotoğraflarının bulunduğu 10 Ekim Anıtı’na faşistler tarafından saldırı düzenlendi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, 10 Ekim Anıtı’na saldıranların Milli Türk Talebe Birliği olduğu belirlendi.

Anıt üzerine sprey boya ile isimlerini ve kaşelerini basan saldırganlar, anıtta ciddi tahribat yaratıp çarpı işareti koyarak, Türk Bayrağı resmini çizdi. Ayrıca ‘Hain PKK’ yazısı da yazıldı.

10 EKİM ANITI’NA MTTB İMZASI

10 Ekim-Der Eş Başkanı avukat Mehtap Sakinci Coşgun, saldırıya tepki gösterdi. Coşgun, anıta defalarca saldırı olduğunu söyleyerek, ilk defa saldırıyı düzenleyenlerin kim olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Saldırının anıta dönük bugüne kadar yapılan en kapsamlı saldırı olduğunu dile getiren Coşgun, “Bundan önce anıta kısmi zararlar vermişlerdi. Şu an yapılan şey anıtı tamamen işlevsiz hale getirmeye yönelik ve ilk defa muhatap biliyoruz; Milli Türk Talebe Birliği. Kendi kaşelerini de basmışlar.” dedi.

‘GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ’

Anıtın üzerine yazılan yazılara dikkat çeken Coşgun, “Ötekileştiren ve hedef gösteren, orada hayatını kaybedenleri terörize eden bir yaklaşım bu. 30 Ekim’de kitlesel bir protestoya dönüştürmek istiyoruz. İnanılmaz üzgün ve öfkeliyiz. Artık anıta saldırılar aleni, kendisini de ifşa edecek şekilde. Bundan sonra anıtla yapılacak en ufak bir saldırıya tahammülümüz yok. Gereken hukuki yollara başvurup suç duyurusunda bulunacağız. Bu vandallıktır. Asla geri adım atmayacağız” dedi.

GazeteTAMAM.com

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın