Tepkiler sonrası Oscar Akademisi’nden geri adım

0

GazeteTAMAM.com – Bu yıl 91’incisi düzenlenecek Oscar Ödül Töreni’nde ödül kazananları kimlerin takdim edeceği açıklandıktan sonra Akademi’ye itirazlar yükseldi. 24 Şubat gecesi düzenlenecek törende ödülleri takdim edecekler arasında geçen yıl ödül kazananların olmaması Akademi’ye yönelik tepkilerin oluşmasına yol açtı.

Tepkilerin ardından Akademi, dün sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak geçen yıl The Darkest Hour filmiyle En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülen Gary OldmanThree Billboards Outside Ebbing, Missouri ile En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi olan Frances McDormand, aynı filmle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünün sahibi Sam Rockwell ve I, Tonya filmiyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünün sahibi Allison Janney’e bu yıl ödül veren isimler arasında yer verileceğini duyurdu.

Geçen yıl The Darkest Hour filmiyle En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülen Gary Oldman bu yıl Oscar ödülü takdim etmek için sahneye çıkacak.

Ayrıca Akademi’nin daha önce açıkladığı ödül takdim edecek isimler arasında Awkwafina, Daniel Craig, Chris Evans, Tina Fey, Whoopi Goldberg, Brie Larson, Jennifer Lopez, Amy Poehler, Maya Rudolph, Amandla Stenberg, Charlize Theron, Tessa Thompson ve Constance Wu yer alıyor.

James Bond serisinin başrolü Daniel Craig, ödül takdim edecek isimler arasında.

TÖRENİN SUNUCUSU YOK

En iyi film dalında Black Panther, BlackKklansman, A Star Is Born, Vice, Green Book, Roma, Bohemian Rhapsody, The Favourite filmlerinin yarışacağı 2019 Oscar Ödülleri, 24 Şubat’ı 25 Şubat’a bağlayan gece, sunucusuz şekilde gerçekleşecek törenle sahiplerini bulacak.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın