Türkiye’nin ilk balerininin heykeline tecavüz girişimi

Meriç Sümen'in heykeline tecavüz girişiminde bulunan grup, esnafın müdahalesi sonucu kaçtı. Daha sonra tekrar gelen grup, heykeli devirdi.

0

GazeteTAMAM.com – Türkiye’nin ilk balerini olan Meriç Sümen heykeline tecavüz girişiminde bulunmak isteyenler, heykele zarar verdi.

İstanbul’da Maltepe Yalı mahallesi Beşçeşmeler’de bulunan Babil Kültür, Sanat ve Bilim Derneği tarafından sergilenen ilk balerin olan Meriç Sümen heykeline saldırıda bulunuldu.

“Türkiye’de ilkler” temalı sergideki Zeliha Kılıçoğlu ve Mirza Erdem tarafından yapılan Türkiye’nin ilk balerini Meriç Sümen heykeline gece geç saatlerinde saldırıda bulunuldu.

TECAVÜZ GİRİŞİMİ SONUÇSUZ KALINCA HEYKELİ DEVİRMİŞLER!

Evrensel’den Eylem Nazlıer’in haberine göre; görgü tanıkları olayı şöyle anlattı:

“2 kadın, 4 erkekten oluşan bir grup, heykelin bulunduğu yere geldi, içlerinde alkollü olan bir erkek pantolonunu indirerek sokakta sergilenen heykele tecavüz etmeye çalıştı. Çevredeki esnaflardan birinin müdahalesi sonucu grup kaçtı. Daha sonra tekrar gelerek heykeli devirip kırdılar.”

‘SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ’

Babil Kültür, Sanat ve Bilim Derneği Başkanı İnci Şenel, herhangi bir güvenlik kamerasının olayı kaydetmediğini, suçluları tespit edemediklerini ve şikayetçi olamadıklarını anlatarak “Çok üzücü bir olay. Ahlaki değerlerin bu kadar yerle bir olduğunu bir kez daha görmek beni çok şaşırttı. Sözün bittiği yerdeyiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın