Tutuklu 3. havalimanı işçileriyle dayanışma gecesi düzenleniyor

0

GazeteTAMAM.com – Tutuklu 3. havalimanı işçileriyle dayanışmak için, 26 Kasım’da Caferağa Spor Salonu’nda etkinlik düzenlenecek.

3. Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu,  işçi aileleri, direnişteki işçiler ve sanatçıların katılımıyla “3. havalimanı işçilerinin talepleri talebimizdir, tutuklu işçiler serbest bırakılsın” demek için dayanışma gecesi düzenleyecek.

“Buzu Kıran Yolu Açanlara Selam Olsun” şiarıyla, 26 Kasım pazartesi günü Kadıköy’de Caferağa Spor Salonu’nda gerçekleşecek olan etkinlikte Adalılar, Domane Dersim, Arhat (MKM), Grup İsyan Ateşi, Pınar Aydınlar, Şenol Akdağ gibi isimlerin yanı sıra Direnişçi İşçiler de sahne alacak.

Platformdan etkinliğe ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

“3. Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu olarak hem havalimanındaki işçi arkadaşlarımızın taleplerini sahiplendiğimizi göstermek hem de “Tutuklu Havalimanı İşçilerine Özgürlük” talebimizi hep birlikte haykırmak için sanatçı dostlarımızın da katılımıyla 26 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 19.00-22.00 arasında Kadıköy Caferağa Spor Salonu’nda düzenleyeceğimiz dayanışma gecesinde bir araya geliyoruz. Etkinliğe tüm dostlarımızı bekliyoruz.”

Biletlere ise şu noktalardan ulaşılabilir:

  • Zeki Göker Kültür Merkezi
    Caferağa Mah. Tellalzade Sk. No: 30 Kadıköy
  • TMMOB Makine Mühendisleri Odası
    Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sokak No:9 Beyoğlu
  • Egitim-Sen İstanbul 7 Nolu Şube
    Marmara Cad. Çiğdem Sk. Yapı Kredi Bankası Üstü Kat:5 Avcılar

(BİANET)

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın