Tutuklu avukat Engin Gökoğlu’nun eşi ve annesi de açlık grevinde!

0

GazeteTAMAM.com – ‘Aileleri olarak biz onların seslerini duyuracağız’ diyen Meral Yıldırım Gökoğlu’na annesi de bir süre eşlik edecek.

Tutuklu Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi ve Halkın Hukuk Bürosu (HHB) üyesi avukatlar Selçuk Kozağaçlı, Behiç Aşçı, Aytaç Ünsal ve Aycan Çiçek’in yaşadıkları hukuksuzluklara dikkat çekmek amacıyla 24 Ocak Tehlikede Avukatlar Gününde başlattıklan açlık grevi, bugün 16’ncı gününde.

Engin Gökoğlu’nun eşi Meral Yıldıım Gökoğlu, dün Twitter üzerinden bir açıklama yaparak eşi ve avukat arkadaşları için açlık grevine başladığını duyurdu. Dün yaptığı açıklamada “15 gündür bu kez açlıklarıyla adaletsizliğe dikkat çekip, adalet talep ediyorlar. Dışarıda olsalar mahkeme salonlarında, adliye koridorlarında, olmadı sokakta, işçi, emekçi direnişlerinde ve halkın yanında savunacakları hak ve özgürlükleri şimdi 5 Avukat 4 farklı hapishanede açlıklarıyla savunuyor.” diyen Yıldırım-Gökoğlu, eşi ve dostlarının başlattıkları açlık grevini aileleri ve müvekkilleri olarak dışarıya taşıdığını bildirdi.

ANNESİ DE BİR SÜRE AÇLIK GREVİNE DESTEK VERECEK

Eşi ve dostlarının açlıklarına ortak olduğunu dile getiren Yıldırım-Gökoğlu, annesinin de bir süre destek için açlık grevinde olacağını belirterek şunları ifade etti:

“Onlar içeride olabilirler, gözleriniz onları görmüyor kulaklarınız duymuyor olabilir ama aileleri olarak biz onların seslerini duyuracağız. Onlar bize ve sizlere sesleniyor. Annem de bu açlığa bir süre ortak olacak. Evladının açlığını o da göğüsleyecek. Birlikte onların seslerine ses katmak ve yaşanılan bunca hukuksuzluğa dikkat çekip artık bu hukuksuzluğun son bulmasını istiyoruz.”

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın