YouTuber ‘Gagabulut’ için 6 aydan 15 yıla kadar hapis isteniyor

0

GazeteTAMAM.com – İzmir’de para karşılığı ‘çocuklara yönelik istismar’ görüntülerini çeken ‘Gagabulut’ lakaplı Bulut Altuğ hakkında iddianame hazırlandı.

Geçtiğimiz Ekim ayında tutuklanan ve iki aydır tutuklu bulunan Altuğ için 6 aydan 15 yıla kadar, kameramanlığını yapan tutuksuz sanık Fatih Bilgehan B. için de 3 aydan 8 yıla kadar hapis cezası istendi.

ÇOCUKLARI KULLANDI’

İzmir Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Aydın Sökeli olan Bulut Altuğ’un senaryolaştırıp Youtube’da yayınladığı 18 dakikalık görüntü incelendiğinde 15 yaş altı ya da 15-18 yaş aralığında olduğu tespit edilen mağdurlara para karşılığı çeşitli görevler verdiği, mağdurlara sarkıntılık sureti ile cinsel istismarda bulunma suçu işlediğine dikkat çekildi.

Altuğ’un müstehcen görüntüleri, yazı veya sözleri basın ve yayın yolu ile yaydığı, görüntülerin üretiminde çocukları kullandığının tespit edildiği, kameraman Fatih Bilgehan B.’nin de yardım eden sıfatı ile sorumluluğunun bulunduğu vurgulandı.

Alsancak Birinci Kordon’da yaşı küçük çocuklara kız kıza ya da erkek erkeğe öpüşmeleri, diğer mağdurlara sarkıntılıkta bulunmaları ve herkesçe görülebilecek şekilde soyunmaları için 20 ile 100 lira arasında para vermeyi taahhüt eden Bulut Altuğ’un, yüklediği diğer videolardaki sözlerinin de müstehcen nitelikte olduğu, üzerine atılı suç dolayısı ile cezalandırılması gerektiğinin altı çizildi.

ANNEYE ÖĞRETMEN HABER VERMİŞ

Görüntülerde yer alan diğer mağdurların kimliğinin tespit edilmesi için soruşturmanın devam ettiğinin belirtildiği iddianamede, mağdur ailelerin ifadelerine de yer verildi. İddianamede, yaşı küçük mağdur C.S.S’nin babası U.V.S’nin eve geldiğinde oğlunu üzgün görüp nedenini sorduğu, söz konusu videonun oğlunun isteği dışında internette yayınlandığını öğrendikten sonra şikayetçi olduğu ifade edildi. Diğer mağdur çocuk K.Y’nin annesi A.Y’nin ise oğlunun okulundaki rehberlik öğretmeninin kendisini araması sonrası konudan haberdar olup şikayetçi olduğu vurgulandı.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın