YPG’den Suriye hükümetine Menbiç’i koruma çağrısı

0

GazeteTAMAM.com – YPG Genel Komutanlığı, Suriye hükumetini Menbiç başta olmak üzere YPG’nin boşalttığı tüm bölgeleri korumaya çağırdı.

YPG Genel Komutanlığı, daha önce Menbiç’ten çekilen güçlerinin Fırat’ın doğusunda IŞİD’e karşı yürütülen savaşta yer aldığını belirterek, TSK’nin bölgeye yönelik tehditlerine karşı Suriye hükümet güçlerine Menbiç başta olmak üzere boşalttıkları yerleri koruma çağrısı yaptı.

ANHA’da yer alan habere göre, YPG Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“İşgalci Türk devletinin uzun zamandır tıpkı el- Bab, Azez, Cerablus ve Afrin’de yaptığını tekrarlamak suretiyle Suriye’nin kuzeyini işgal etme ve halkını yerinden etmeye ilişkin tehditlerinden dolayı Halk Savunma Birlikleri (YPG) olarak daha evvel Menbiç’ten çektiğimiz güçlerimizi, Fırat’ın doğusunda IŞİD’e karşı yürütülen savaşa aktarıyoruz. Bununla bağlantılı olarak, aynı yurdu, ulusu ve sınırları korumakla mükellef olduğumuz Suriye hükümeti güçlerini, Menbiç başta olmak üzere boşalttığımız yerlerde hakimiyetini sağlamaya ve bu bölgeleri Türk işgaline karşı korumaya davet ediyoruz.”

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın