Yüksel direnişçilerine ve HDP’lilere yönelik ev baskınları

0

GazeteTAMAM.com – Ankara’da aralarında Yüksel direnişçileri ve destekçileri ile HDP il yöneticisinin de bulunduğu 16 kişi evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı.

Ankara güne ev baskınları haberleriyle uyandı. Dünya İnsan Hakları Günü’nde sabah erken saatlerinde iki farklı operasyon kapsamında yapılan ev baskınlarında OHAL KHK’larına karşı 2 yılı aşkın süredir direnen Yüksel direnişçileri ve destekçileri ile bir HDP Ankara İl Yöneticisi de gözaltına alındı.

Toplamda 16 kişi gözaltına alınırken gazeteci Kenan Kırkaya’nın da evine baskın düzenlendi fakat evinde olmadığı için gözaltına alınamadı. Polisin evde yaptığı aramalar devam ediyor.

Gözaltına alınanlar arasında Yüksel direnişçileri Acun Karadağ, Mehmet Dersulu Nazan-Gülnaz Bozkurt, Bakırköy direnişçisi Selvi Polat, Düzce direnişçisi Alev Şahin ve Çankaya İl Sağlık Müdürlüğü önünde direnen Mahmut Konuk da bulunuyor.

İki farklı operasyon kapsamında yapılan ev baskınlarının gerekçesi öğrenilemezken,  gözaltına alınanların İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi. Soruşturmada gizlilik kararı bulunuyor.

Gözaltına alınanların isimleri ise şu şekilde:

 1. HDP Ankara İl Yöneticisi Abuzer Kısa
 2. Acun Karadağ
 3. Mehmet Dersulu
 4. Alev Şahin
 5. Sibel Balaç
 6. Selvi Polat
 7. Mahmut Konuk
 8. Nazan Bozkurt
 9. Gülnaz Bozkurt
 10. Simge Aksan
 11. İlker Işık
 12. Deniz Aydın
 13. Ertuğrul Çağan
 14. Murat Çeşme
 15. Özge Çırpan
 16. Burak Aydemir

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın