Zaferin fotoğrafı: Direnen Uyum/Makro işçileri kazandı

0

GazeteTAMAM.com – Gasp edilen tazminatlarını alabilmek için 7 aydır direnen işçilerin tazminatlarının tamamının ödendiği duyuruldu. Direniş zaferle sonuçlandı.

Çalıştıkları Uyum Makro marketlerin Migros’a satılması sonucu tazminatları ödenmeden işten çıkarılan işçiler, DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde direnişe başladı. 7 ay süren direnişte Real işçileri ile birlikte eylemler yapan işçiler, defalarca polis şiddetine de maruz kaldı.

Bugün Uyum Makro işçilerinin mücadelesinin kazanımla sonuçlandığı, direnişçilerin Twitter hesaplarından duyuruldu. Kıdem tazminatlarının tamamı, işçilerin ortak kararı ile hazırlanan listeye göre işçilerin banka hesaplarına yatırıldı. İşçiler “Biz kazandık işçiler kazandı emek kazandı hak kazandı mücadele kazandı.Tazminat haklarımızı söke söke aldık.” diyerek Nakliyat-İş Sendikası’na ve sendika başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’na teşekkürlerini iletti.

ZAFER POZU

Direnişin zaferle sonuçlandığını duyuran işçiler, tazminatların tamamının hesaplarına yatırıldığını belirterek twitter hesaplarından şu fotoğrafı paylaştı:

Uyum Makro işçileri kazanımlarının ardından, Real işçileri de kazanana kadar onlarla birlikte dayanışma içinde olacaklarını belirttiler.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Adınızı yazın